MB Legal-ը միանում է Multilaw-ին՝ դառնալով վերջինիս հայաստանյան անդամ-ընկերությունը
Այս անդամակցությամբ գլոբալ իրավաբանական ցանցն առաջին անգամ մուտք է գործում Հարավային Կովկաս՝ ընդլայնելով միջսահմանային աջակցության հնարավորությունները MB Legal-ի հաճախորդների համար Հայաստանում և Վրաստանում:
MB Legal-ը դարձել է Multilaw-ի հայաստանյան անդամ-ընկերությունը. սա նշանակալի իրադարձություն է, որն ազդարարում է այս ցանցի առաջին ներկայությունը Հարավային Կովկասում և լուրջ քայլ է ընկերության միջազգային աճի ճանապարհին:
Multilaw-ն անկախ իրավաբանական ընկերությունների աշխարհի առաջատար ցանցերից մեկն է, որը միավորում է անդամների ավելի քան 100 երկրներից: Անդամակցությունը հնարավոր է միայն հատուկ հրավերով և վկայում է ընկերության բարձր հեղինակության, ծառայությունների անբասիր որակի և միջազգային հեռանկարի մասին: 2020 թվականին հիմնադրված, Երևանում գլխամասային գրասենյակ և Վրաստանում կայուն ներկայություն ունեցող MB Legal-ի համար այս հանգամանքը ընկերության ձևավորած միջսահմանային հզոր պրակտիկայի ճանաչումն է, որի շրջանակներում տեղական և միջազգային հաճախորդներին տրամադրվում է համապարփակ խորհրդատվություն բարդ գործարքային և կարգավորիչ հարցերի շուրջ:
Ունե՞ք իրավաբանական հարցեր Հայաստանում կամ Վրաստանում:
Ի՞նչ է տալիս Multilaw-ին անդամակցելը հաճախորդներին
Որպես ցանցի անդամ՝ MB Legal-ն այժմ կարող է անխափան կերպով համագործակցել վստահելի իրավաբանական գործընկերների հետ աշխարհի գրեթե բոլոր խոշոր իրավազորություններում՝ տրամադրելով համակարգված աջակցություն բազմաիրավազորային գործարքների, միջազգային ֆինանսավորման, վեճերի լուծման և կարգավորիչ աշխատանքների հարցերում: Հաճախորդները կշարունակեն աշխատել հայկական և վրացական շուկաներին քաջածանոթ տեղական թիմի հետ՝ միաժամանակ հասանելիություն ստանալով կայուն և բարձրորակ իրավաբանական խորհրդատվության ամբողջ աշխարհում: Ընկերության ճանաչված առաջատար դիրքերը կորպորատիվ իրավունքի և M&A-ի (միաձուլումներ և ձեռքբերումներ), բանկային ու ֆինանսական գործի, կապիտալի շուկաների, ֆինտեխի ու կրիպտոարժույթների կարգավորման, շահումով խաղերի կարգավորման և վեճերի լուծման ոլորտներում այն դարձնում են հուսալի տարածաշրջանային դարպաս այս իրապես գլոբալ ցանցի ներսում:
Ընկերության ներկայացուցիչները ցանցում
Multilaw-ում MB Legal-ը կներկայացնեն Հիմնադիր գործընկեր Մեսրոպ Մանուկյանը, ում պրակտիկան կենտրոնացած է կորպորատիվ իրավունքի ու M&A-ի, տեխնոլոգիաների, մտավոր սեփականության և շահումով խաղերի կարգավորման ուղղություններով, և Գործընկեր Գրիգոր Գրիգորյանը, որը խորհրդատվություն է տրամադրում կորպորատիվ և առևտրային իրավունքի, վեճերի լուծման, աշխատանքային իրավունքի ու պետական գնումների հարցերով: Ընկերությունը ճանաչված է հեղինակավոր Chambers & Partners, The Legal 500 և IFLR պարբերականների կողմից:
Մեկնաբանելով անդամակցությունը՝ Մեսրոպ Մանուկյանը նշել է. «Մենք մեծ ուրախությամբ ենք միանում Multilaw-ին՝ դառնալով անկախ իրավաբանական ընկերությունների՝ միջազգային բարձր հեղինակություն վայելող այս ցանցի մի մասը: MB Legal-ը զարգացրել է ամուր միջսահմանային պրակտիկա և ընդլայնվող տարածաշրջանային ներկայություն Հայաստանում ու Վրաստանում, և Multilaw-ին անդամակցելը թույլ կտա մեզ էլ ավելի արդյունավետ աջակցել մեր հաճախորդներին միջազգային հարթակներում: Մենք անհամբերությամբ ենք սպասում անդամ-ընկերությունների հետ արժեքավոր հարաբերությունների կառուցմանը և տարբեր երկրներում համագործակցության նոր հնարավորությունների ստեղծմանը»:
Իմացեք ավելին MB Legal-ի կորպորատիվ և M&A ծառայությունների ու վեճերի լուծման պրակտիկայի մասին, կամ կապ հաստատեք մեզ հետ՝ ձեր միջսահմանային հարցը քննարկելու նպատակով:

MB Legal стала официальным партнером сети Multilaw в Армении
Это событие знаменует собой выход глобальной юридической сети на рынок Южного Кавказа и расширяет возможности трансграничной поддержки клиентов MB Legal в Армении и Грузии.
Юридическая фирма MB Legal присоединилась к Multilaw в качестве официального партнера в Армении. Для сети это первый опыт работы в регионе Южного Кавказа, а для самой компании — важный этап в международном развитии.
Multilaw одна из ведущих мировых сетей независимых юридических фирм, объединяющая участников более чем в 100 странах. Стать ее партнером можно исключительно по приглашению: такой статус подтверждает безупречную репутацию фирмы, высочайшее качество услуг и глобальное видение бизнеса.
Для MB Legal (компании, основанной в 2020 году со штаб-квартирой в Ереване и успешно работающей в Грузии) это членство стало признанием ее сильной трансграничной практики. Фирма регулярно и успешно консультирует локальных и международных клиентов по сложным сделкам и регуляторным вопросам.
Возникли юридические вопросы в Армении или Грузии?
Что членство в Multilaw дает клиентам
Став частью сети, MB Legal теперь может напрямую взаимодействовать с надежными юридическими партнерами практически в любой крупной юрисдикции. Это позволяет оказывать комплексную поддержку в рамках международных сделок, трансграничного финансирования, разрешения споров и нормативно-правового регулирования.
Клиенты, как и прежде, будут работать с локальной командой, досконально знающей специфику рынков Армении и Грузии, но при этом получат доступ к передовой юридической экспертизе по всему миру.
Признанный профессионализм MB Legal в сфере корпоративного права (M&A), банковского дела и финансов, рынков капитала, регулирования финтеха, криптовалют и игорного бизнеса, а также в разрешении споров делает фирму надежным проводником в регионе для участников этой по-настоящему глобальной сети.
Кто представляет фирму в сети
Интересы MB Legal в Multilaw будут представлять:
• Месроп Манукян, партнер-основатель. Его практика сосредоточена на корпоративном праве и M&A, сфере технологий, интеллектуальной собственности и регулировании игорного бизнеса.
• Григор Григорян, партнер. Консультирует по вопросам корпоративного и коммерческого права, разрешения споров, трудового права и госзакупок.
Высокий уровень экспертизы MB Legal также регулярно отмечается в авторитетных международных рейтингах Chambers & Partners, The Legal 500 и IFLR.
Комментируя присоединение к сети, Месроп Манукян отметил:
«Мы рады присоединиться к Multilaw и стать частью столь уважаемой международной ассоциации независимых юридических фирм. MB Legal обладает сильной трансграничной практикой и уверенно расширяет свое присутствие в Армении и Грузии. Членство в сети позволит нам еще эффективнее решать международные задачи наших клиентов. Мы будем рады выстроить крепкие партнерские отношения с коллегами по всему миру и открыть новые перспективы для сотрудничества в разных юрисдикциях».
Узнайте больше об услугах MB Legal в сфере корпоративного права (M&A) и разрешения споров или свяжитесь с нами, чтобы обсудить ваш международный проект.