Վերահսկվելով Հայաստանի կենտրոնական բանկի և Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայի կողմից՝ սեկտորը կարգավորում է հանրապետությունում գործող առևտրային բանկերի, վարկային, ինչպես նաև միկրոֆինանսական կազմակերպությունների, ներդրումային հիմնադրամների և բաժնետիրական ընկերությունների գործունեությունը: Հայաստանի` արագ աճող տնտեսության պայմաններում ֆինանսական սեկտորը և կորպորատիվ իրավակիրառումը առաջնային նշանակություն ունեն մեր հաճախորդների համար:
Ընկերության ֆինանսական իրավաբանների թիմը տեղական և օտարերկրյա հաճախորդներին օգնում է իրենց գործունեության բոլոր փուլերում՝
Հպարտորեն նշենք, որ մեր ներդրումն ենք ունեցել կապիտալի հայկական շուկայի զարգացման գործում ՝ իրավաբանական աջակցություն ցուցաբերելով շուկայում մի շարք խոշորագույն գործարքներին: Ներկայացնելով մեր հաճախորդների շահերը՝ օգնում ենք նրանց ընդլայնել իրենց գործունեությունը և ավելացնել շուկայում իրենց մասնաբաժինը:

Находясь под контролем Центрального банка Армении и Центрального депозитария Армении, сектор регулирует деятельность коммерческих банков, кредитных организаций, микрофинансовых организаций, а также инвестиционных фондов и акционерных компаний, действующих в Республике Армения. В условиях быстро растущей экономики финансовый сектор и корпоративное правоприменение имеют первостепенное значение для наших клиентов.
Команда юристов ЭМ БИ Легал специализируется на оказании помощи местным и иностранным клиентам во всех аспектах их деятельности, включая:
Мы гордимся тем, что внесли свой вклад в развитие армянского рынка капитала, оказывая юридическую поддержку по крупнейшим сделкам на рынке. Мы представляли интересы наших клиентов, помогая им расширять свою деятельность и увеличивать дoлю на рынке.