Թմրամիջոցների գործերով կասկածվելը ծանր փորձություն է։ Նման դեպքերում հնարավոր պատիժը ոչ միայն ազատազրկումն է, այլև՝ Ձեր հեղինակության, բարի համբավի կորուստը։ Սակայն նույնիսկ ամենածանր մեղադրանքն ունի թույլ կողմեր, եթե գործում է փորձառու փաստաբան։
Թմրամիջոցների վերաբերյալ գործերով մեղադրանքները կառուցվում են տիպային, բայց թույլ հիմնավորումների վրա։ Մեր փորձառու պաշտպանների և քրեական գործով փաստաբաններին թիմը մանրակրկիտ ուսումնասիրում է գործի յուրաքանչյուր դետալ՝ սխալները հայտնաբերելու և Ձեր ազատությունն ու իրավունքները վերականգնելու համար։
Դիմելով մեզ Դուք ստանում եք իրական պաշտպանություն՝ զերծ ամեն տեսակի բարոյական գնահատականներից և դատողություններից։ Մեր միակ նպատակը Ձեր իրավունքների պաշտպանությունն է օրենքով չարգելված բոլոր միջոցներով։
Մեր քրեական գործերով փաստաբանական թիմը ղեկավարում է փաստաբան Արտաշես Հովհաննիսյանը, ով նախկինում աշխատել է ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում և մասնագիտացվել է ապօրինի թմրաշրջանառության վերաբերյալ գործերով, այդ թվում՝ վերապատրաստվել է ԱՄՆ Թմրանյութերի դեմ պայքարի վարչության (DEA) կողմից կազմակերպված վերապատրաստման ծրագրերին։
Նրա փորձն ու գիտելիքները կօգնեն Ձեզ կանխատեսել գործի ռիսկերը և ժամանակին զսպել դրանք։
Մարիխուաննա տեսակի թմրամիջոցի համար քրեական պատասխանատվությունը սկսում է 2,5 գրամից, եթե իրացման հատկանիշներ չկան։ Իրացման դեպքում նվազագույն շեմ գոյություն չունի։
Թմրամիջոցների ցանկը այժմ արդեն չի սահմանափակվում կոնկրետ տեսակի թմրամիջոցներ թվարկմամբ, քանի որ նույնապես պատժելի են համարվում համարվում դրանց նմանակները և անալոգները
Մեզի մեջ թմրանյութերի հետքերը մնում են ավելի կարճ ժամանակով և հայտնաբերում է թմրանյութերի օգտագործումը վերջին օրերի կամ շաբաթվա ընթացքում։ Օրինակ՝ կոկաինը և հերոինը՝ մինչև 3-4 օր, մարիխուանան՝ մինչև 30 օր։
Մազի նմուշում կարող են հայտնաբերվել թմրանյութերի հետքեր մինչև 90 օրվա ընթացքում՝ կախված թմրամիջոցի տեսակից և մազի երկարությունից, որքան երկար՝ այդքան ավելի վաղ հետքեր կարող են հայտնաբերվել։

Типы Судебных Разбирательств в Армении: Экспертный Обзор Процессов
Сегодняшняя статья направлена на детальный разбор различных видов судебных разбирательств и электронного правосудия в Армении.
Обвинение в совершении преступлений, связанных с наркотиками — это серьёзное испытание. Возможным наказанием может быть не только лишение свободы, но и утрата репутации и доброго имени. Однако даже самые тяжёлые обвинения имеют слабые стороны, если защиту ведёт опытный адвокат.
Мы предоставляем реальную защиту без моральных оценок и предвзятости. Наша единственная цель — защита Ваших прав всеми не запрещёнными законом средствами.
Команду по уголовным делам возглавляет адвокат Арташес Ованнисян, ранее работавший в Следственном департаменте Национальной службы безопасности РА и специализировавшийся на делах о незаконном обороте наркотиков. Он проходил обучение в рамках программ, организованных Управлением по борьбе с наркотиками США (DEA). Его опыт и знания помогут оценить риски и вовремя их минимизировать.
С 2,5 г — при отсутствии признаков сбыта. При сбыте минимальный порог отсутствует.
Теперь уже ответственность не ограничивается только веществом, он также распространяется и на аналогов.
В моче следы обнаруживаются в течение дней или недель: кокаин и героин — до 3–4 дней, марихуана — до 30 дней. В волосах — до 90 дней и более, в зависимости от длины волос.